Łódź na nowo

Łódź, jaka jest, nie każdy widzi. Moja jest ładna.

Zielono

 • środa, 30 listopada 2011
  • Jesień 2011

   Piękną mamy jesień tego roku. Jest złota, słoneczna, ciepła i sucha. A ja wyjątkowo nie mam dobrych aktualnych zdjęć tej mojej ulubionej pory roku. Mógłbym się tłumaczyć, że aparat był zepsuty, a potem w naprawie, i że przez to nie miałem natchnienia, ale to nie jest dobra wymówka. Zawsze jakiś zastępczy aparacik pod ręką miałem. I czasem nawet nim pstrykałem, co pokazuje poniższe zdjęcie. Zrobione w pierwszym tygodniu jesieni, na łąkach pomiędzy Drewnowską a Lutomierską:

   Wczesna jesień na Bałutach

   Jest to ulubione miejsce spacerów właścicieli psów i mam z wózkami. Mi służy jako najkrótsza ścieżka do Manufaktury. A niewiele brakowało, a biegłaby tędy dwupasmowa ulica! W 2006 roku, gdy powstawała Manufaktura, inwestor zbudował wzdłuż niej nową aleję, łączącą ulice Ogrodową i Drewnowską. Ta aleja, nazwana imieniem Jana Karskiego, miała stać się ważną arterią łączącą Bałuty z centrum. Wystarczyło ją przedłużyć na północ, w kierunku Lutomierskiej i Limanowskiego. Coś tam jednak nie zatrybiło w umowach pomiędzy miastem a inwestorem i ostatecznie ta szeroka niczym autostrada ulica kończy się równie nagle jak się zaczyna, a jej znaczenie komunikacyjne jest bliskie zeru. 

   Mi jednak takie niedokończenie sprawy bardzo się podoba. Ocalał duży, spokojny obszar zieleni, rzecz bezcenna wśród bałuckich blokowisk. A tranzyt samochodowy został utrzymany z dala od miejsc gęsto zamieszkanych. To jeden z nielicznych przykładów, gdy niepowodzenie jakiejś łódzkiej inwestycji przynosi ludziom więcej pożytku niż jej ewentualna realizacja :-)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Jesień 2011”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   yez.hodowca
   Czas publikacji:
   środa, 30 listopada 2011 13:45
 • sobota, 14 maja 2011
 • niedziela, 19 grudnia 2010

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

weź sobie RSS

Creative Commons License

Fotografie znajdujące się na tym blogu są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.