Łódź na nowo

Łódź, jaka jest, nie każdy widzi. Moja jest ładna.

Wpisy

 • poniedziałek, 30 października 2006
  • Remont. Korek. Wszędzie.

   Dzisiaj będzie nietypowo. Ale trudno tego nie zauważyć: Łódź stoi w korku.

   Największe arterie komunikacyjne miasta są od dawna rozkopane i wykładane wręcz od podstaw. Zwłaszcza krajowa "Jedynka". Oczywiście zalecany jest objazd, ale objazd też jest remontowany - na sporym wiadukcie kolejowym.

   W centrum miasta rozkopane są lub były także i mniejsze ulice. Niektóre z nich równie strategiczne jak te przelotowe.
   Generalnie więc Łódź stoi w korku.
   Ostatnio stała tak dosłownie pod moimi oknami. Mieszkam trzysta metrów od remontowanej "Jedynki". Moją ulicą przez jakiś czas prowadziła jedyna na odcinku ponad trzech kilometrów przeprawa przez tą rozkopaną arterię. Kto chciał się przedrzeć do zachodniej części Łodzi, musiał robić to właśnie wąską ulicą Lutomierską. A kto chciał? Dziesiątki tysięcy mieszkańców blokowisk, których tam akurat stoi mnóstwo. Efekt był taki, że od wczesnego popołudnia do wieczora pod moim oknem stał sznur samochodów w obie strony. Stał i ledwo pełzał. O tak:   Te samochody nie jadą. One prawie wszystkie stoją. Jedzie tylko paru szczęściarzy po prawej stronie zdjęcia.

   Ale ja i tak wolę jeździć po Łodzi niż po innych wielkich miastach w Polsce. Mam wrażenie, że to, co się dzieje tu w czasie wielkich rozkopów, gdzie indziej występuje na co dzień, przy pełnej przepustowości ulic. Może się mylę. A może jeszcze kiedyś o tym napiszę :-)

   PS. Ledwo wrzuciłem ten wpis, łódzka Gazeta wrzuciła też swój >> TU :-)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Remont. Korek. Wszędzie.”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mr.yez
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 października 2006 00:13
 • środa, 25 października 2006
 • piątek, 20 października 2006

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

weź sobie RSS

Creative Commons License

Fotografie znajdujące się na tym blogu są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.