Łódź na nowo

Łódź, jaka jest, nie każdy widzi. Moja jest ładna.

Wpisy

 • środa, 27 lipca 2011
  • Piotrkowska wizytówką Google Street View

   Obecna od paru lat za granicą usługa Google Street View zawita wreszcie do Polski. Google przy tej okazji ogłosił plebiscyt: jakie miejsce w Polsce powinno trafić do Street View jako pierwsze? Odbyło się internetowe głosowanie, w którym zwyciężyła ulica Piotrkowska! :-) W rywalizacji pokonała m.in. takie ikony jak krakowski Rynek (wrocławski, toruński, poznański i zamojski zresztą też), zamek w Malborku czy tężnie w Ciechocinku. 

   Kamienica Scheiblera i kamienica Sendrowicza

   W ten sposób jeszcze tego lata w Łodzi pojawią się googlowe samochody (i rowery, w końcu to deptak) wyposażone w specjalne aparaty, i uwiecznią na zdjęciach reprezentacyjną ulicę miasta. Potem każdy internauta korzystający z Google Maps lub Google Earth będzie mógł Pietrynę obejrzeć na swoim komputerze czy telefonie. 

   A potem... przyjdzie poczekać, aż Street View obejmie zasięgiem całą Łódź. W końcu nasze miasto to nie tylko Piotrkowska. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   yez.hodowca
   Czas publikacji:
   środa, 27 lipca 2011 12:50

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

weź sobie RSS

Creative Commons License

Fotografie znajdujące się na tym blogu są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.