Łódź na nowo

Łódź, jaka jest, nie każdy widzi. Moja jest ładna.

Wpisy

 • poniedziałek, 05 marca 2012
  • Nowy serial z Łodzią w tle

   Wczoraj telewizja pokazała pierwszy odcinek serialu "Komisarz Alex". Nie będę tu pisał, czy serial jest dobry, ani nawet o czym opowiada, bo w kontekście tego bloga ważne jest tylko jedno: zdjęcia do serialu zostały nakręcone w Łodzi :-)  Co więcej, nakręcone tak, że miasto naprawdę na ekranie widać, i to widać ładnie. 

   Podczas oglądania przyszło mi do głowy, żeby tu na blogu zrobić coś w rodzaju cyklu "śladami komisarza Alexa". Jeśli ktoś z Was po obejrzeniu pierwszego czy kolejnych odcinków zapragnie się przyjrzeć się jeszcze raz obiektom, do których zawitała ekipa z kamerą, to tu będzie dobre do tego miejsce.

   Na pierwszy ogień idzie hotel Andel's, na którego tarasie doszło do wybuchu i strzelaniny w pierwszych scenach odcinka. Zdjęcia Andel'sa miałem w zanadrzu, więc pokazuję od razu. Później akcja przenosi się m.in:

   • na cmentarz (chyba na Zarzewie - ktoś rozpoznał?), ale z niego zdjęć nie mam,
   • do pałacyku Schweikerta - ten obiekt pokazywałem już kiedyś na blogu, więc póki co odsyłam do wpisu archiwalnego (link tu)
   • do restauracji Klub 97 przy Piotrkowskiej - to tam, gdzie jeden z bohaterów wchodzi po charakterystycznych kręconych schodach,
   • do dawnej remizy strażackiej na Księżym Młynie - tam w serialu mieści się komenda policji, choć samego budynku z zewnątrz praktycznie nie pokazano (za to ja pokazałem kiedyś na blogu - link tu),
   • do Lasu Łagiewnickiego - w scenie pościgu widać charakterystyczny zakręt na ul. Wycieczkowej, gdzie jezdnia rozdzielona jest podłużnym pasem zieleni.

   Wiele z tych miejsc mam na zdjęciach jeszcze nie pokazywanych, więc teraz na pewno trafią one na bloga. Do pozostałych - wybiorę się z aparatem prędzej lub później. Podobno "Komisarz Alex" zawiera około stu lokacji na terenie Łodzi, więc będzie co pokazywać :-)

   A póki co - hotel Andel's:

   Andel's Hotel Łódź

   Andel's Hotel Łódź     Andel's Hotel Łódź

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (10) Pokaż komentarze do wpisu „Nowy serial z Łodzią w tle”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   yez.hodowca
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 05 marca 2012 00:21

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

weź sobie RSS

Creative Commons License

Fotografie znajdujące się na tym blogu są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.