Łódź na nowo

Łódź, jaka jest, nie każdy widzi. Moja jest ładna.

Wpisy

 • piątek, 24 grudnia 2010
 • niedziela, 19 grudnia 2010
 • niedziela, 12 grudnia 2010
  • "Lubię, jak się komuś chce"

   Chcielibyście mieszkać w starej portierni obok hipermarketu?

   Zabytkowa architektura przemysłowa z przełomu XIX i XX wieku jest tak wyjątkowa, że nawet banalne detale potrafią w niej dziś urzekać. I tak też się stało z budynkiem dawnej portierni zakładów mięsnych przy ulicy Inżynierskiej. Cytuję za Dziennikiem Łódzkim: "Zobaczyliśmy ten budynek w pewien mglisty wieczór - opowiada właścicielka. - W tej mgle świeciły się latarnie i wszystko razem tworzyło niesamowity klimat. Nie mogliśmy przejść wokół niego obojętnie."

   red house, white snow, grey fog

   Budynek został zaadaptowany na jednorodzinny dom mieszkalny. Architekt Wojciech Wycichowski przeprojektował praktycznie całe wnętrze, zachowując jednak zabytkowy charakter obiektu. Jego praca została doceniona: domek zwyciężył w konkursie na Najlepszy Obiekt Architektoniczny Województwa Łódzkiego, w kategorii budynek mieszkalny.

   red house, white snow, grey fog

   Gdy przeczytałem o tym, od razu wiedziałem, że to jest temat na wpis. Któregoś wieczora pojechałem na Inżynierską z aparatem i zupełnie przypadkiem natknąłem się na właściciela domku, który właśnie odśnieżał podjazd pod bramę. "Lubię, gdy komuś się chce" - odparł, gdy opowiedziałem mu o fotoblogu i poprosiłem o możliwość zrobienia kilku zdjęć na podwórku. "Nam też się chciało i dlatego jest taki efekt. Oczywiście z ekonomią nie miało to nic wspólnego, ale ekonomia to jest o tam" - pokazał ręką na stojący za płotem nudny blaszany hipermarket. A potem cierpliwie podchodził i odchodził od dwóch lamp nad wejściem, które włączały się tylko na czujnik ruchu i to na bardzo krótko. I tylko dzięki temu na moich zdjęciach są zapalone. Ja też lubię, gdy komuś się chce :-)

   red house, white snow, grey fog

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (12) Pokaż komentarze do wpisu „"Lubię, jak się komuś chce"”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   yez.hodowca
   Czas publikacji:
   niedziela, 12 grudnia 2010 22:18

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

weź sobie RSS

Creative Commons License

Fotografie znajdujące się na tym blogu są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.