Łódź na nowo

Łódź, jaka jest, nie każdy widzi. Moja jest ładna.

Wpis

środa, 27 lipca 2011

Piotrkowska wizytówką Google Street View

Obecna od paru lat za granicą usługa Google Street View zawita wreszcie do Polski. Google przy tej okazji ogłosił plebiscyt: jakie miejsce w Polsce powinno trafić do Street View jako pierwsze? Odbyło się internetowe głosowanie, w którym zwyciężyła ulica Piotrkowska! :-) W rywalizacji pokonała m.in. takie ikony jak krakowski Rynek (wrocławski, toruński, poznański i zamojski zresztą też), zamek w Malborku czy tężnie w Ciechocinku. 

Kamienica Scheiblera i kamienica Sendrowicza

W ten sposób jeszcze tego lata w Łodzi pojawią się googlowe samochody (i rowery, w końcu to deptak) wyposażone w specjalne aparaty, i uwiecznią na zdjęciach reprezentacyjną ulicę miasta. Potem każdy internauta korzystający z Google Maps lub Google Earth będzie mógł Pietrynę obejrzeć na swoim komputerze czy telefonie. 

A potem... przyjdzie poczekać, aż Street View obejmie zasięgiem całą Łódź. W końcu nasze miasto to nie tylko Piotrkowska. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
yez.hodowca
Czas publikacji:
środa, 27 lipca 2011 12:50

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

weź sobie RSS

Creative Commons License

Fotografie znajdujące się na tym blogu są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.