Łódź na nowo

Łódź, jaka jest, nie każdy widzi. Moja jest ładna.

Wpis

środa, 28 kwietnia 2010

Detale z Muzeum Fabryki

To jedno z moich ulubionych muzeów w Łodzi. Pokazuje gościom Manufaktury, gdzie są naprawdę, czym było to miejsce w przeszłości. Że tu, gdzie teraz pluskają fontanny i rozbrzmiewa muzyka, kiedyś huczały krosna i pyliła się wszędobylska bawełna. To właśnie ona jest główną bohaterką poniższej mozaiki. W Muzeum można ją dotknąć, wziąć do ręki, poskręcać, pozrywać, pokolorować... świetna zabawa, nie tylko dla dzieci!

Muzeum Fabryki znajduje się na drugim piętrze, mniej więcej tam gdzie kino. Zwiedzanie trwa niewiele ponad pół godziny, więc warto zrobić sobie przerwę w zakupach czy jedzeniu. Zachęcam gorąco, ponownie (tak zachęcałem rok temu, a tak przed dwoma laty :-)

cotton, cotton, cotton

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
yez.hodowca
Czas publikacji:
środa, 28 kwietnia 2010 23:47

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość napisał(a) z *.icpnet.pl komentarz datowany na 2010/04/29 06:10:05:

  Tak, tak....my z Lennym zostaliśmy do tego muzeum zabrani kilka lat temu przez Yeża i do tej pory z zachwytu wyjść nie mogę :-) Ja tam bez zakupów i jedzenia bym poszła jeszcze raz :-)))))

 • anhelli-anhelli napisał(a) komentarz datowany na 2010/05/07 19:25:30:

  Jak pomyślę, że kiedyś panie wykonywały takie cuda ręcznie... To aż bolą mnie paluszki :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

 • Gość Piotr napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2011/12/04 15:49:01:

  W dolnym, prawym rogu macie nicielnicę. Wyobraźcie sobie, że przez te "oczka' przewlekało się ręcznie osnowę. Przygotowanie barda na pojedyncze krosno trwało spokojnie kilkanaście godzin Trzeba było dobrego wzroku, cierpliwości, nie mówiąc już manualnej wprawie. Mnie przy nawlekaniu nici na igłę zwykle puszczają nerwy.

  Jak zwykle dobre zdjęcia! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

weź sobie RSS

Creative Commons License

Fotografie znajdujące się na tym blogu są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.